top of page
Hakkımızda

Hakkımızda

Sektöre ilk olarak 1993 yılında LPG gazı ürünleri ve üretiminde kullanılan basınçlı döküm parçaları üreterek adım atan GP Döküm, 2001 yılından itibaren ürün yelpazesini genişleterek çeşitli sektörlere odaklanmış; Basınçlı dökümden ürettiği alüminyum ve zamak alaşım ürünlerini İtalya'ya ihraç etmeye başladı. 2003 yılında Askeri Sahra Santrali kabinini üreten firmamız savunma sanayinde de adından söz ettirmiş ve basınçlı döküm konusunda tanınan bir firma haline gelmiştir. GP Döküm, 2004 yılında ISO 9001 belgesini alarak ihracat yaptığı ülkeler arasına İsviçre ve Almanya'yı  2010 yılında da ABD'yi ekleyerek ihracat pazarlarını genişletmiştir. 2013 yılında Japon ve Avrupalı ​​müşterilerinin talepleri üzerine yeni bir fabrikaya taşınmıştır. Tuzla KOSB adresindeki ISO-14001:2015 ve ISO-45001:2015 standartlarına uygun fabrikayı kurarak üretim faaliyetlerine burada devam etmeye başlamıştır.

Forklift ve istif makinelerinden endüstriyel elektronik, telekomünikasyon, el aletleri, savunma ve kısmen otomotive kadar geniş bir sektör yelpazesinde hizmet veren GP Döküm, 2019 yılında Ericsson-İsveç yerlileştirme projesinde çalışmıştır. Firmamızın ürün geliştirme hizmetleri verdiği ve ihracat gerçekleştirdiği ülkeler Almanya, Hollanda, Romanya, İtalya, İsviçre, Polonya, ABD, Malezya, Yeni Zelanda ve İspanya'dır. Bugün GP Döküm toplam üretiminin %85'ini ihraç etmektedir. 

Tarihçe

Tarihçe

Güven Pres Döküm 1993 yılında kurulmuştur ve 30 yılı aşkın süredir alüminyum yüksek basınçlı döküm üretimi alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. 2019 yılında kaybettiğimiz Hakan Aşarı şirketimizin kurucu ortağıdır. 

 

Yıldız Teknik Üniversitesinden sınıf arkadaşı ve aynı zamanda Hakan Aşarı'nın eşinin kız kardeşi olan Seher Çaysar, 1997 yılında şirketimize ortak olmuş ve böylece bir aile şirketinin temeli atılmıştır. 

Küçük bir işletme olarak başlayan yolculuğumuz Hakan Aşarı’nın iş sevdası, çalışma azmi ve Seher Çaysar'ın kurumsal tecrübesi ve Emir Aşarı'nın teknik bilgi birikimi ve inovatif yaklaşımı ile birleşerek şu anda küresel çaptaki firmaların dikkatini çekebilecek ve birlikte çalışma isteği uyandıracak konuma gelmemizi sağlamıştır.

Amacımız Hakan Aşarı’nın yaşam ve iş felsefesini şu anda şirketimizde Seher Çaysar, eşi Fatma Nur Aşarı ve  oğlu Emir Aşarı’nın yeni nesil yönetim anlayışı ile modernize etmek ve geliştirmektir.

Miyon ve Vizyon

Misyon ve Vizyon

Güven Pres Döküm olarak misyonumuz toplam kalite yönetimi doğrultusunda hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini birincil hedef olarak belirleyip, teknoloji ve yönetim bazında inovasyonu sağlayan; Çevre ve İs sağlığı güvenliği  kurullarına taviz vermeden yerine getiren ; paydaşlarını  koruyan  ve memnun eden  lider bir kuruluş olmaktır.

Şirketimiz, sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurarak sağlık otomotiv, beyaz eşya, inşaat ,doğalgaz ,elektrik ve daha birçok sektörde basınçlı döküm ve yüzey işlemleri kalıp tasarım ve imalat , CNC konusunda rekabetçilerinden farklılaşıp, üretim çeşitliliğini artırıp  sektörüne kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlamayı, tüm paydaşlarımızın memnuniyetini kazanmasını ve gelecek nesillere iş imkanı sağlamayı ,çevreyi ve insanı korumayı, mutlu huzurlu bir dünya oluşmasına katkı sağlamayı misyon edinmiştir.  

Sertifikalar

Sertifikalarımız

Firmamız 2018, 2019 ve 2020 yıllarında İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği’ne bağlı firmalar sıralamasında ilk 1000’e girmiştir.

2021.PNG

Kalite Sertifikalarımız

Çevre Yönetim Sistemi
Kalite Yönetim Sistemi
İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi
Kalit Politikası
image.png

EYS Politikamız

Güven Pres Döküm San. ve Tic. Aş.  olarak;
Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği çerçevesinde belirlediği çevre ve insan odaklı politikaları doğrultusunda;

 • Doğal çevremizi korumaya odaklanarak insana ve çevreye saygılı olmayı,

 • Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliğini sağlamaya ve iş kazalarını önlemeye yönelik sistemler geliştirmeyi, isg tehlikelerinin ortadan kaldırılması adına tüm iş güvenliği kanun ve yönetmeliklerine uymayı taahhüt ediyoruz.

 • Acil durumlara müdahale edebilecek şekilde yapılanmayı,

 • Müşteri odaklı olup beklentilerini karşılamada sürekliliği sağlamayı ve müşteri şikâyetlerini etkin olarak ele almayı,

 • Riskleri etkin bir biçimde yöneterek tüm süreçlerini sürekli iyileştirmeyi,

 • Şirket performansı ve üretimin verimliliğini artırmayı,

 • Teknolojik gelişmeleri takip etmeyi, ürün/proseslerimizde tasarım ve geliştirme çalışmaları yapmayı,

 • Çalışanlarını aktif katılıma özendirmeyi ve açık iletişim ortamı sağlamayı,

 • Çevrenin korunması ile ilgili tüm yasal şartları ve uymayı, diğer şartları eksiksiz sağlamayı ve bu şartları iyileştirme çalışmaları ile çevreye değer katmayı taahhüt ediyoruz

 • Enerjiyi verimli kullanmayı, çevresel dengeyi ve doğal kaynakları korumayı,

 • Ulusal ve uluslararası mevzuat gerekliliklerine uymayı,

 • Müşteri memnuniyetinde sürekliliği sağlamayı,

 • Tedarikçilerini desteklemeyi ve geliştirmeyi,

 • Uygulamalarımızda paydaşlarımıza karşı şeffaf olmayı ve çalışanlarımızdaki farkındalığı artırarak ıso 9001, ıso 14001 ve ıso 45001 standartlarının gereklerini tüm çalışanlarımızın katılımı ile uygulamayı ve sürekli geliştirmeyi taahhüt ediyoruz.

GÜVEN PRES DÖKÜM SAN. VE TİC. A.Ş.
                            01.05.2021                              

F.00.75 Rev.:01

bottom of page