top of page
image.png

Hizmetlerimiz

  • Mekanik tasarım

  • Sanal Prototipleme

  • Mühendislik

  • Analiz ve Test

  • Üretim

Basınçlı Döküm

Basınçlı Döküm

Basınçlı döküm prosesinde, kontrollü bir sıcaklıktaki eritilmiş alüminyum ve zamak alaşımları, yüksek basınç altında döküm kalıplarının içine enjekte edilmektedir. GP Dökümhanesinde basınçlı döküm yöntemi ile değişik sektörlere hitaben çeşitli ebat ve ağırlıkta döküm parçalar üretilmektedir. Makine parkındaki soğuk kamaralı metal enjeksiyon presleri, gelişmiş teknoloji ürünü olan ve mükemmel dizayn edilmiş tezgahlardır. Üretimde kullanılan alüminyum alaşımları ve zamak düzenli olarak analiz edilmektedir. Basınçlı döküm yintemi ile üretilen parçalar çok sayıda endüstri dalında kullanılmaktadır. Müşterilerimiz ile sürekli irtibat halinde olan firmamız teknik detaylar konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaktadır. Hedefimiz en iyi hizmeti vererek bizimle çalışmaktan memnun ve bize güvenen müşteriler yaratmaktır. 

ergitme ocağı.jpg
Yüzey İşlemleri

Solidworks ve Esprit yazılım desteğiyle güçlü modelleme ve teknik resim okuma bilgisine sahip teknik kadromuz, müşterilerin ihtyaçlarına alternatif çözümler sunmaktadır.  Hassas takımlar, yüksek teknoloji ürünü makineler ile üst düzey kalıp tasarım mantığını bir araya getiren firmamız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır. 

Kalıp Tasarımı ve Kalıphane

Yüzey İşlemleri

Çapak Kesme ve Zımparalama

Tesis içinde ilave operasyonlarda kullanmak üzere çapak kesme presleri, trim presleri, zımpara üniteleri ve çeşitli tezgahlar mevcuttur.

Yüzey Temizleme ve Parlatma

Yüzey bitirme işlemlerinden olan yüzey aşındırma, yağ alma, kurutma ve parlatma gibi prosesler uygulanmaktadır. Tesiste yer alan çanak tipi ve santrüfüj tip yüzey işlem makinaları, vibrasyonlu kurutucu ve kumlama makinaları sayesinde pürüzsüz ve temiz yüzeyler elde edilmektedir. 

WhatsApp Image 2023-10-25 at 09.39_edite
WhatsApp Image 2023-10-25 at 09.39_edite
CNC İşleme

CNC İşleme ve Talaşlı İmalat

GP Döküm şirketi, işleme, delme, broşlama, kılavuz çekme ve ek işleme için çok sayıda makineye sahiptir. Tesisimizde 6 adet CNC dik işleme merkezi bulunmaktadır. Fabrikamızda en güncel ekipmanlarla donatılmış son teknoloji CNC dik işleme merkezleri ile mikron toleranslarına kadar parçalar yüksek verimlilik ve kalitede işlenebilmektedir. Firmamızın deneyimli kadrosu ile her parçaya özel Cad-Cam uygulamaları oluşturularak parça işlem süresi minimuma indirilmektedir.

Boyahane

Boyahane

Boyahanemizde ürünlerimizin boyama proseslerini büyük bir titizlik ile gerçekleştirerek son ürün kalitesi iyileştirilmiştir. Geniş bir boya tesisi kapasitesine sahip olmamızın yanında boya ve kimyasal süreçler konusunda yetkin bir mühendis kadrosu ile çalışmaktayız. 

Kalite Kontrol

Kalite Kontrol

Üretimde kalitenin sürdürülebilirliğini sağlamak ve sürekli iyileştirmek amacıyla firmamızda üretim öncesi ve sonrası test edilebilirlik için spektral analiz cihazı, 3D ölçüm cihazı ve birçok ölçüm cihazının bulunduğu iki kalite laboratuvarı bulunmaktadır. Sürdürülebilir kalite yöntemleri, üretimin her zincirinde kalite izlenebilirliği için genç ve dinamik mühendislerden oluşan bir ekiple uygulanmaktadır.

Bakım

Bakım

GP Dökümün oluşturduğu profesyonel personel kadrosunda bulunan teknik ekipler, kesintisiz ve sürdürülebilir üretim gayesinin benimsenmesi doğrultusunda sürekli ve düzenli olarak eğitim aldırılmaktadır ve böylece sürekli bakımlar yapılmaktadır.  

bottom of page